Як та навіщо перевіряти свою кредитну історію

Окрім цього, якщо побачите сповіщення про те, що хтось перевіряє вашу кредитну історію, щоб відкрити новий кредит, ви зможете швидко зреагувати. У сучасному світі взяти кредит в кредитно-фінансовій організації не складає великих труднощів. Завдання кредитора оцінити ступінь потенційних ризиків при видачі кредиту позичальникові. Зробити це допомагають спеціалізовані організації – Бюро Кредитних Історій (БКІ), які збирають і зберігають дані про всіх виданих раніше кредитах фізичним і юридичним особам. Якщо ви є юридичною особою і офіційним представником людини, кредитною історією якої цікавитеся, то є можливість відправити запит до УБКІ безпосередньо.

Наприклад, одноразово можна підключиться до послуги постійного контролю вашої кредитної історії (УБКІ, ПВБКІ). Вона актуальна, якщо ви погашаєте кредит і побоюєтеся, що з вини оператора банку або помилку в реквізитах щомісячний платіж не надійшов вчасно. Для цього потрібен час, однак кредитна історія вже не буде негативною.

Отримання власної кредитної історії

За словами банкірів, все залежить від ступеня «зіпсованості» кредитної історії, в деяких випадках позичальник все ж може отримати позику. Якщо у позичальника зіпсована кредитна історія, то для банку необхідно обгрунтування, а при складних випадках і документальне підтвердження причин виникнення його прострочення по кредиту. Розраховувати ж на те, що час «змиє» плями з кредитної біографії, і знову можна буде вільно брати кредити, особливо не варто. Справа в тому, що для цього знадобиться аж ніяк не 3 роки. Наприклад, на сайті одного з найбільших українських бюро кредитних історій написано, що інформація в ньому зберігається протягом 10 років з дати виконання позичальником кредитного договору.

На практиці банки, які видають споживчі кредити фізичним особам, є учасниками будь-якого чинного бюро кредитних історій. Отримання кредиту в іншому банку за поганої кредитної історії було можливо, так як деякі банки вважали за краще економити на платних запитах кредитної історії. Але в нинішніх умовах це стає практично неможливим (банки підключаються до більш, ніж одного бюро), так як відомості про позичальника та його кредитну репутацію стають відомі всім учасникам бюро. «У кожного бюро своє охоплення даних, можуть бути різні банки-партнери, тому для більш повної картини нашим банком було прийнято рішення підключиться відразу до двох. На даний момент можна сказати, що інформації від бюро в більшості випадків досить, проте повного охоплення ринку звичайно ж немає , так як частина банків не підключена до них, частина передають дані в інші бюро.

Як підключитися до послуги «СтатусКонтроль»?

З іншого – монополія на ринку БКІ може призвести до падіння якості надаваних ними послуг (яка зараз і так не на найвищому рівні) і до зростання тарифів. У зв’язку з цим можна поставити під сумнів коефіцієнт корисності цієї ідеї в зрізі найближчої перспективи. На даному етапі ринок має розвиватися так, як він розвивається. При цьому регулятор ринку і законодавчі органи повинні докладати всіх можливих зусиль для сприяння розвитку та вдосконалення послуг БКІ на українському ринку кредитування. За бажанням ви можете отримати безлімітний доступ до свого рейтингу і кредитної історії, підключивши послугу «СтатусКонтроль». Вона відкриває доступ до всіх кредитних звітів і передбачає sms-інформування у разі будь-яких змін у кредитній історії.

  • Отримайте кредитну історію, щоб перевірити усі кредити на ваше ім’я та переконатися у відсутності невідомих вам позик.
  • Наприклад, на сайті одного з найбільших українських бюро кредитних історій написано, що інформація в ньому зберігається протягом 10 років з дати виконання позичальником кредитного договору.
  • Збором та зберіганням такої інформації займаються бюро кредитних історій.

При цьому поки не працює механізм, здатний усунути таку можливість. Як перевірити кредитну історію безкоштовно і без реєстрації за ідентифікаційним кодом в Україні? Як почистити кредитну історію і отримати кредит, якщо ви потрапили в список недобросовісних позичальників (чорний список)? Але пам’ятайте, що безкоштовно перевірити свою кредитну історію можна лише раз на рік, всі інші звернення – платні. «Мінфін» розібрався, що таке кредитний рейтинг, якими способами клієнт може перевірити свою кредитну історію і як вберегти себе від нарахувань за вже погашеним кредитом.

Про МФО Рейтинг

В такому випадку бал спочатку може бути низький або відсутні, оскільки бюро не знає, як ви можете в подальшому виплачувати кредити. Позитивна кредитна історія формується за активного і дисциплінованого користування клієнтом кредитними продуктами. Чим більше позичка онлайн термін давності події, тим менше її вплив на якість кредитної історії. Тому успішно погашений «свіжий» кредит переважить прострочення багаторічної давності. Велика кількість одночасно діючих кредитів буде грати швидше проти клієнта, ніж на його користь.

як перевірити кредитну історію

Вони не зберігають безпосередньо персональну інформацію, але засновані на унікальній ідентифікації вашого браузера та інтернет-пристрою. Якщо ви не дозволите ці файли cookie, реклама, що демонструється вам, буде менш релевантною. Але, тим не менш, така процедура, Безготівкові розрахунки потенційного позичальника, існує у всіх кредитодавців, без винятку.

Що таке кредитний рейтинг?

Помилка також існує і з вини програмних комплексів, які обслуговують кредити, адже в їх створенні теж брала участь рука людини. Іншими словами, скрізь, де є людський фактор, буде існувати ризик виникнення помилки або збою. Ще один приклад виникнення заборгованості, через яку псується кредитна історія позичальника, – якщо він погашає кредит через іншу фінансову установу і не враховує, що вона може стягувати додаткову комісію за обслуговування. Виходить, що якщо позичальник не попереджений про такий платіж, то він не погасить свою заборгованість в повному обсязі. Погашення кредиту через інший банк може привести до проблем ще й тому, що платіж може затриматися на кілька днів, поки сума дійде з одного банку в інший. Однак з огляду на те, що часто в бюро кредитних історій все по-різному – і порядок звернення, і оплата, і можливості, ми перевірили свої кредитні історії в кожній з п’яти таких організацій. Кредитна історія — це документ, у якому зазначена вся інформація про позичальників з оцінкою їх дій.

Де взяти кредит на перекредитування Мікрозаймів?

VeroCash видає кредит на банківську карту видає всього під 1,49%. Термін дії позики від сьоми до тридцяти днів. «Слон Кредит» – сервіс мікрокредитування, який надає послуги на українському ринку.

Декілька з українських бюро об’єдналися в асоціацію, створивши «Єдиний реєстр наявності кредитної історії». УБКІ до цієї асоціації не входить, тому дані щодо вас, які містяться в базі УБКІ не будуть відображені при перевірці у цьому реєстрі. Навіть якщо ви ніколи не брали кредит, тобто у вас нульова кредитна історія, в такому випадку іноді отримання кредиту ще складніше, так як банки не знають, як ви себе поведете в якості потенційного позичальника. Дані в БКІ передають самі банки, які потім користуються цією інформацією.

Тарифи на отримання кредитної історії

З 2019 року банки можуть враховувати дану інформацію від регулятора при оцінці клієнта. Звернутися за кредитною історією може і інша особа – при наявності у неї нотаріально завіреної довіреності і списку документів, поданого вище. Довірена особа пише заяву з проханням надати інформацію від свого імені. Мета нововведення – підвищення якості оцінки банками кредитного ризику, прийняття зважених рішень при розгляді кредитних заявок, зменшення кількості проблемних кредитів і поліпшення платіжної дисципліни позичальників. Поліпшення якості кредитних портфелів банків буде сприяти зменшенню складової «плати за ризик» у вартості кредитів.

► Отримати онлайн на сайті бюро або на інших онлайн-каналах (наприклад, в мобільному додатку бюро, чат-ботах у Viber та Telegram, а також у мобільних застосунках деяких банків). Тому важливо дбати про власну кредитну історію, адже гарна кредитна історія дає шанс відповідальним позичальникам розраховувати не лише на отримання кредиту, а й на лояльніші умови кредитування. Отримати онлайн на сайті бюро або на інших онлайн-каналах (наприклад, в мобільному додатку бюро, чат-ботах у Viber та Telegram, а також у мобільних застосунках деяких банків). Кредитний рейтинг (скоринг) являє собою бал, розрахований по великій кількості правил і критеріїв, що відносяться до кредитної історії. Чим вище бал, тим більша ймовірність схвалення при зверненні за кредитом, хоча навіть високий бал не є гарантією, оскільки рішення приймає кредитор.

Перевірка кредитної історії в ДІЇ

В СС Лоан перевірка майбутніх позичальників відбувається в стислі терміни. У всіх фінансових інститутах, що дають позики, кожен позичальник обов’язково ретельно перевіряється. Коли ви розумієте, що помилка сталася з вини банку, звертайтеся туди і вимагайте її виправлення. Для надійності запит варто направити в кілька організацій. Колонка Леоніда Швеця Андрій Деркач буквально славився прокремлівською ангажованістю та органічним зв’язком з тамтешніми спецслужбами, і, як в анекдоті про Штірліца, чи не ходив Хрещатиком у російській військовій формі з гармошкою. Нагадаємо, у Мінцифри розповідали, скільки грошей вже витратили українці у рамках програми «єПідтримка».

Зрозуміло, що якщо мова йде про проблемний іпотечний кредит з терміном років, то розраховувати взяти кредит під пенсію вже немає сенсу. З іншого боку, навіть прострочений кредит на невелику суму позбавить вас можливості користуватися фінансовими позиками на цілих десять років (і то – в разі, якщо після 10-ти років бюро сумлінно видаляє інформацію про позичальника). Українські позичальники звикли вважати, що кредитна історія може бути зіпсована тільки в разі їх власної недобропорядності. Однак як перевірити кредитну історію останніми роками, коли процес роботи банків з кредитними історіями потенційних позичальників особливо бурхливо розвивався, показали, що на практиці зіпсованість історії далеко не завжди означає недоброчесних позичальника. Більш того, на жаль, в кредитних історіях українців досить часто зустрічаються помилки, які роблять позичальників «без вини винуватими». Такі випадки можуть мати місце, коли мова йде про виникнення так званої «технічного прострочення», свого роду операційного «шуму».

Як перевірити чужу кредитну історію?

Саме тому опитані Prostobank.ua експерти одностайні – рано чи пізно бюро об’єднаються. Для цього доведеться приїхати в офіс бюро з оригіналами документів. Через два робочих дні отримаєте кредитний звіт в паперовому вигляді. Припустимо, ви звернулися в банк, щоб отримати гроші в кредит або підвищити кредитний ліміт на картці, а банк відповів відмовою.

Банк знайомиться з кредитним минулим клієнта в реєстрі БКІ і на підставі отриманих даних приймає рішення. В цьому немає нічого дивного — фінансисти не хочуть ризикувати, маючи справу з неблагонадійними клієнтами. ℹ️Варто зазначити, що робити запит на свою кредитну історію безкоштовно можна лише один раз на рік. Навіть якщо ви не оформили жодного кредиту, в бюро все одно може бути інформація про вас.

Налаштування cookie

Читайте нашу статтю, якщо вважаєте, що у вашій кредитній історії є помилки. У разі відмови кредитора визнати кредитний договір недійсним — зверніться до суду. Ми використовуємо cookie-файли для роботи сайту та оптимізації послуг. Вибираючи опцію «Погодитися та закрити», ви даєте згоду на опрацювання персональних даних, які можуть бути отримані з cookie-файлів.